A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek nekünk, hogy a lehető legjobb szolgáltatást nyújthassuk.
Termékek

A FORINT ÉS A HAZAI ÉPÍTŐANYAG-GYÁRTÓK KAPCSOLATA

Mint arról korábban írtunk, jelentős drágulás figyelhető meg az építőiparban. Alapanyaghiány miatt ugyanis világszerte kiszolgáltatott helyzetbe kerültek az építőanyag-gyártók. Az áremelés elkerülhetetlen volt, mi több, számottevő hiány is előfordult.

A visszarendeződés évekbe telhet mind piaci, mind ár szempontból- nyilatkozta Czili Aladár MÉVSZ (Magyar Építőkémia és Vakolat Szövetsége) elnöke.

 

 

A kialakult helyzet, továbbá a koronavírus-járvány és az alapanyag hiány miatt a nemzetközi és hazai gyártók új források felkutatására és beszerzésekre kényszerülnek. Természetesen ezen tényezők miatt a szállítási, valamint a gyártási idő is tolódik. Az alapanyagokban mintegy 20-30 százalékos drágulás figyelhető meg, ezek pedig a végtermékekre is kihatással lesznek.

A forint várható erősödése a további áremelkedések elkerülésében játszik jelentős szerepet. 2020-hoz képest úgy néz ki kezd normalizálódni a forint és az euró viszonya, jelenleg 350-re csökkent az árfolyam.